Így lesz boldog és sikeres iskolás a gyereked! 12 dolog, amit a tanárok fontosnak tartanak!

„A gyerek világra nyitott lény, kész a befogadásra, jóra jóval válaszol, simogatásra simogatással, jókedvre jókedvvel, tevékenységre tevékenységgel.” – Tanárok intéztek nyílt levelet iskolás gyereket nevelő szülőnek, amelyben 12 pontban foglalták össze a gyermeknevelés lényegét.

A Scoala Benedek írását a papasmamasmagazin.hu idézte.

„Kedves Szülők!

Engedjék meg, hogy néhány olyan tanáccsal, tapasztalattal szolgáljunk, amire érdemes figyelmet fordítaniuk, hogy gyermekük kiegyensúlyozott, boldog, sikeres iskolás legyen.

1. A gyermeknevelés alapjait a család rakja le

Az alapokat a család rakja le, mi arra tudunk építkezni. Ha a háznak nincs alapja, vagy rossz az alapja, arra nem lehet falat húzni. Mi folytatjuk, kiegészítjük az otthoni nevelést, de a családot pótolni nem tudjuk.

2. Beszélgessünk sokat, mutassunk jó példát

A példamutatásnak nagyon nagy a szerepe, ám talán ennél is fontosabb, hogy bízzanak a gyermekükben. Amit tanítottak nekik, az a megfelelő időben beérik. Ezt nem „prédikációkkal” érjük el, hanem sok-sok beszélgetéssel.

3. A jól nevelt gyermeket szerető család veszi körül

A jól nevelt gyermek nem idomított, hanem szeretetteljes családban él, ott követi a viselkedési mintákat, az alkalmazkodást is.

4. A legnagyobb ajándék az együtt töltött idő

Szeretni tanítsák gyermekeiket ebben a nehéz világban, ahol minden az anyagiakról szól! A legnagyobb ajándék az együtt töltött idő legyen! Nem a legdivatosabb ruháira, játékaira, a legmodernebb mobiltelefonjára fog emlékezni, hanem a közös élményekre.

5. A gyereknek érzelmi bázisra van szüksége

A gyerek mindig érezze, hogy a család mellette áll, a helytelen cselekedetet ítéljük el. Nyújtson a család érzelmi biztonságot! Az érzelmileg kiéhezett gyerek csábítható, könnyen keveredik rossz társaságba.

6. A gyerek tanulja meg tisztelni a szüleit, a felnőttet

Ne rombolják le egymás tekintélyét az elvált szülők, mert ennek eredményeként se apja, se anyja nem lesz a gyermeknek, akit tisztelni tudna, melynek következtében bizonytalanul áll majd később is a világban. Ha nem tiszteli a szüleit, a pedagógusokat sem fogja. Ennek hiányában az oktató-nevelő munkánk sem lehet eredményes.

A lista folytatása (küzdelem, különórák, alvás stb.) a papasmamasmagazin.hu oldalán olvasható.