Szülői szavak, amik nélkül nehezen lesz sikeres a gyerek

kislány rózsaszín ruhában a fán

Szülői szavak, amik nélkül nehezen lesz sikeres a gyerek

Az emberi sors alakulásában számos tényező közrejátszik, de talán mind közül a legtöbbet a szülői viselkedés nyom a latban. A szülő meghatározó tényező abban, hogyan alakul a gyerek, az ember sorsa születésétől élete végéig.

A szülő jelenlétével, szeretetével, támogatásával segíti a gyereket az útján, hogy boldog és sikeres felnőtt élet várhasson rá. Emellett segíti a szavaival is – írta a femnia.hu.

Szavak a sikeres felnőttkorért

A sikeres felnőttkorhoz a szülői szavak nagyban hozzásegíthetik a gyereket. A következők hiányában a gyerek élete sikertelenebb lehet.

Ügyes vagy, bízom benned

A szülőnek tolmácsolnia kell a gyerek felé, hogy hisz a képességeiben. Amennyiben ezt megteszi, a gyerek is jobban hihet saját magában.

Légy kitartó és szorgalmas

Esetleges kudarc, sikertelenség esetén a gyereket nem azzal kell inspirálni, hogy bezzeg más gyerek nem adja fel ilyen könnyen, hanem buzdítani érdemes. Ha így világítjuk meg neki a dolgot, motiváltabb lehet, és nem érzi magát kevésnek a feladathoz.

Légy büszke, de őrizd meg a szerénységed

A sikerességhez elengedhetetlen megtanítani a gyereket győzni is. Ha nem tudja, hogyan őrizze meg szerénységét, felnőttkori környezete szemében nem lesz túl szimpatikus, ami alááshatja sikerességét. Hivatásával szemben is tudnia kell majd alázatosnak lenni, nem pedig a téma tévedhetetlen szakértőjeként viselkedni.

Ne add fel, inkább próbálkozz másként

Nem könnyű megmagyarázni egy gyereknek, hogy a sikertelensége természetes velejárója az életnek. Mégis fontos, hogy értse, nem hullik minden az ölünkbe elsőre, a célok eléréséért olykor többszöri próbálkozásra van szükség.

Tudd elengedni a célod, és másba fogni

A gyereknek azt is fontos megtanulnia felnőttkori sikerességéhez, hogy néha minden erőfeszítésünk ellenére sem sikerülnek a dolgok. Ha tudja, mindent megtett, mégsem jön össze, amit szeretne, el kell tudnia engedni az adott célt, és ebből tanulva, ezáltal még motiváltabbá válva, új célt keresni.

A cikk folytatódik (a szülői példa szerepe, a bántó szavak ártó ereje) a femina.hu oldalon folytatódik.